Mixtape.
Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet quisque rutrum.
Janais-by-Jakub-Steinecker-2.jpeg

Speváčka Janais predstavila novinku Domov na stretnutí mládeže s pápežom Františkom v Košiciach

Speváčka Janais predstavuje novú pieseň Domov. Novinka je o návrate k blízkemu človeku, k starej láske, ale aj o návrate na rodnú hrudu. Autorom hudby aj textu novej skladby je samotná speváčka. Klip sa nakrúcal v romantickom prostredí Hornej Maríkovej na chalupe pod lesom, kam sa ani nedalo dostať autom. Emotívnu pieseň odpremiérovala Janais na stretnutí mládeže s pápežom Františkom v Košiciach.

Nežná, láskavá a emotívna. Taká je novinka Domov od slovenskej speváčky Janais. Skladateľka a textárka odpremiérovala novinku na koncerte pri príležitosti historickej návštevy pápeža Františka na Slovensku.

„Pieseň vznikla za klavírom asi pred pol rokom, najprv ako jednoduchá melodická linka, no už vtedy vo mne vzbudila silnú emóciu a chvíľu trvalo, kým som našla vhodnú inšpiráciu na text. Téma návratu domov ma zaujala najviac, keďže už 15 rokov žijem mimo svojho rodného kraja. Pieseň sme nahrávali počas leta v Basem3nt studio v Prešove u Randyho Gnepu,“ prezradila Janais.

Hudobne na nej spolupracovalo osem hudobníkov, ktorí v aranžmánoch spojili rôzne hudobné nástroje. Od jednoduchej mandolíny, cez akordeón, až po husle, tympany a harfu. Pieseň Domov je o návrate k blízkemu človeku, k starej láske, ale aj o návrate na rodnú hrudu.

Okrem koncertu, na ktorom Janais odpremiérovala novinku Domov, zaspievala v Košiciach s Martinom Husovským aj hymnu stretnutia mladých.

„Spievať a zároveň vidieť prichádzať Svätého Otca bol pre mňa jeden z najsilnejších zážitkov v mojom živote. Bola som šťastná a poctená, že sme s Martinom mohli umocniť v ľuďoch úžasnú atmosféru, ktorá na stretnutí panovala,“ vyznala sa speváčka.

163B2D34-C8EE-4B93-8ED6-797B22413E6D.jpeg

S námetom na videoklip k piesni Domov prišla Janais. O scenár, kameru a réžiu sa opäť postaral Jakub Šteinecker. Klip sa nakrúcal v Hornej Maríkovej na chalupe pod lesom koncom augusta. 

„Keďže som svojich starých otcov nepoznala, myslím, že som prišla o mnohé zážitky a spomienky. Práve vzťah so starými rodičmi v nás v detstve buduje pocit domova a bezpečia, preto som si ho chcela pripomenúť aspoň videoklipom.“

Starého otca stvárňuje herec Michal Gazdík z Martinského divadla a jeho vnučku, čiže speváčku, hrá Ela Dolinková. S pánom Gazdíkom sa prvýkrát videli až v deň nakrúcania, no spoluprácu si pochvaľujú. „Ela je dcérou našich kamarátov a skúsenosti pred kamerou už nabrala v projekte Spievankovo. Aj keď má len osem rokov, natáčanie ju bavilo, pred kamerou bola prirodzená a režisér Jakub si ju veľmi pochvaľoval,“ vysvetľuje speváčka.