Mixtape.
Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet quisque rutrum.
Janais3.jpeg

Speváčka Janais využila korona krízu tvorivo: dokončuje novú skladbu aj klip

Speváčka, skladateľka a textárka Janais využila korona krízu tvorivo. Zavrela sa spolu s gitaristom, manželom a manažérom v jednej osobe do štúdia. Výsledkom bude nová skladba „Na dosah“, ktorú zverejní už čoskoro. Klip bude Janais nakrúcať v prírode na jej obľúbených miestach.

Speváčka s hlasom aj dušou anjela. Tak by sa dala charakterizovať textárka a skladateľka Janais, ktorá finalizuje v štúdiu novú skladbu s názvom Na dosah. Nahrávala ju v komornej zostave. V štúdiu sa zišla speváčka, jej manžel a gitarista Peter Kothaj a producent Vlado “Randy” Gnepa.

„Pieseň je miestami až tanečná, no môj celkový pocit z nej je veľmi osobný, priam intímny. Tentokrát som prišla do štúdia s nedopísaným textom, čo bolo celkom stresujúce. Kým chalani aranžovali pieseň, trávila som hodiny vo vedľajšej miestnosti a rýmovala zvyšky svojich myšlienok. Myslím, že som za tých pár dní v štúdiu zjedla viac čokolády ako za posledného pol roka. Snáď to na mne vo videoklipe nebude vidieť,“ smeje sa Janais.

Skladba sa nahrávala v štúdiu už začiatkom marca, no kvôli epidémii sa jej dokončenie muselo posunúť na máj.

„Tým pádom sa odsunulo aj nakrúcanie videoklipu, ale nevnímam to negatívne. Už som pochopila, že všetko má svoj čas a nadhľad spôsobený týmto posunom môže byť veľmi nápomocný pri dokončení piesne aj klipu. Videoklip bude podobne ako aj text piesne odkazovať na prírodu a natočíme ho na mojich obľúbených miestach,“ prezradila Janais.

Speváčka Janais žije v Bratislave a je matkou dvoch detí. So svojím manželom a manažérom sa počas pandémie mali čas venovať okrem tvorby aj rodine.

„Dva mesiace trávim najmä doma s deťmi a keďže sú už obaja školáci, tak každodenne aj s množstvom úloh. Študovala som síce učiteľstvo – anglický a francúzsky jazyk, no teraz som učiteľka pre prvý a druhý stupeň. Je to celkom náročné obdobie, no už sme si doma zvykli a zabehli nové študijné rituály. V telefóne mám napríklad stiahnutý školský zvonček, ktorým ich zvolávam “na hodiny” a po 45 minútach odzvoním na prestávku. A nespornou výhodou tohto obdobia je, že môžem každé ráno dlho spať,“ konštatuje šarmantná speváčka.

Janais spolu s manželom prináša na slovenskú hudobnú scénu kvalitnú produkciu vhodnú na veľké pódiá aj komornejšie priestory. V čase korona krízy si dokonca zaspievala na chalupe!

„Pred pár dňami sme s manželom uverejnili video nahrávku mojej obľúbenej rusínskej ľudovky Poľana poľana. Zaspievali sme si ju len tak pri strome na chalupe a tá atmosféra nahrávky z prírody dostala nás aj fanúšikov. Asi sa o niečo podobné ešte pokúsime. Problém je len v tom, že keď začneme takto spievať a hrať, rozbrešú sa všetky psy na okolí…“ uzatvára speváčka.